Současná show


romanrehak
Roman Rehák a jeho práce. Inspirovaná a inspirující.

Roman Řehák
Kathy Gajewska
Phone Art


Rok 2017 je rokem 10. výročí nejoblíbenějšího chytrého telefonu a v PopArt galerii slavíme legendární telefon společně se všemi milovníky jablečné rodiny a umění.

Před třemi lety začal český umělec, Romana Řehák, nadšenec pro aplikace a chytré telefony, vyjádřovat a upravovat fotografie nejvíce kreativním způsobem, na aplikacích prostřednictvím mobilního telefonu. Revidoval velkou sbírku fotografií, které transformoval tak jedinečným způsobem, že se divákům zdály jako obrazy. Postupně se posunul k tvorbě komických knih a zábavných příběhů v podobě kompilací zábavných fotek.

Dne 4. srpna 2015 došlo k zásadní změně. Řehák objevil speciální programy pro chytré telefony a tablety a začal je nadšeně využívat. Setkání a spolupráce se zajímavými lidmi ho inspirovala a motivovala k vytvoření originálních a smysluplných mistrovských děl. Velký český fotograf, Jakub Ludvík byl pozván k práci s Řehákem díky iniciativě své make-up maskérky, Kathy Gajewské. Z tohoto mixu byly vytvořeny skutečně zajímavé a dynamické velkoplošné kousky. Nápady těchto tří obdivuhodných umělců byly prolnuty tak jedinečně silným způsobem. Tato umělecká díla jsou nyní vystavena v PopArt galerii, prostřednictvím výstavy prezentující omezenou edici Romana Řeháka, Kathy Gajewské a Jakuba Ludvíka.

Při příležitosti oslavy revolučního desetiletí uvedení iPhone na trh, spolu s výročím představení Multi-Touch, jsme na vernisáži hrdě přivítali exkluzivního hosta: českého developera přímo z týmu Apple, pana Láďu Zajíčka. Nyní máte možnost obdivovat všechny fotografie původně vytvořené triem PhoneArt. PhoneArt vytváří a materializuje digitální obsah v aplikacích iPhone na velké plátno pomocí tisku. Digitální obsah je obohacen malířem Jiřím Krátkým, který na plátně přetvořil některé výtvory PhoneArt a tak přivedl k obdivu nové, úžasné olejomalby.